Nowofundland

Piękny, masywny, mocny, silny i posłuszny pies - nie ma większej przyjemności niż wspólne życie z nowofundlandem. Obojętnie, czy jako obrońca, towarzysz, czy pies pracujący, „niufek” zachwyca ludzi na całym świecie.

Imponujące rozmiary, inteligencja i łagodne usposobienie powodują, że nowofundland jest doskonałym psem dla rodziny z dziećmi. Posiada nieograniczone pokłady miłości, cierpliwości, chęci towarzyszenia człowiekowi. Kiedy jest zmęczony, nie irytuje się po prostu odchodzi odpocząć. Wydawać się może, że śpi kamiennym snem, ale zawsze pojawi się gdy uzna, że jego domownik jest zagrożony. W wielu przypadkach pomaga samo pojawienie się nowofundlanda, jego rozmiar, opanowanie i pewność siebie wzbudza respekt i skutecznie odstrasza obcych. Obojętnie czy są to ludzie czy agresywnie nastawione psy.

Najsłynniejszym nowofundlandem w roli opiekunki dzieci była Nana z „Piotrusia Pana”. Chociaż jest to tylko bajka to w pełni charakteryzuje psa tej rasy. Nowofundland jako pies towarzysz nie wymaga specjalistycznego, długotrwałego czy kosztownego szkolenia. Jeśli zaczniemy naukę jeszcze w wieku szczenięcym szybko zaczniemy osiągać dobre rezultaty. Polecamy udział w zajęciach psiego przedszkola lub trening indywidualny już od 4 miesiąca.

Więcej wiadomości o rasie znajdziecie m.in. na stronach: