Warunki pobytu w psim hotelu

Pierwsze spotkanie

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z usług domowego pensjonatu dla psów zapraszamy na wspólny spacer jeszcze przed terminem pozostawienia psa. Jest to dobra okazja, aby spotkać się osobiście i nabrać zaufania, zobaczyć warunki w jakich będzie przebywał Państwa pupil, aby zaobserwować reakcję domowych psów na gościa i odwrotnie.

Mieszkamy w przepięknej okolicy, wielu naszych klientów jest wręcz zaskoczonych, że tak blisko Warszawy na spacerze spotykamy sarny, łosie, bobry i żurawie. Jeżeli będziecie Państwo mogli to przed pierwszym pobytem psa zapraszam nawet na kilka takich spacerów.

Prosimy o zabranie książeczki zdrowia psa i okazanie ważnych szczepień przeciw chorobom zakaźnym i wściekliźnie oraz odrobaczywienia. Stosowanie się do tego zalecenia zapewnia zdrowie naszym psom, ale także i Państwa pupilowi.

Uwaga!

Nie przyjmujemy psów z chorobami skórnymi.

Przyjazd psa

Pozostawienie psa w hotelu pierwszy raz budzi dużo emocji i niepewności u właściciela.

Jako osoba przejmująca opiekę nad psem, muszę sobie poradzić z emocjami zwierzęcia i człowieka jednocześnie... Czasami mam wrażenie, że ludzie przeżywają to gorzej i utrudniają psu, zmierzenie się z tą sytuacją.

Mam już ponad 10 lat doświadczenia w tym co robię i proszę o skorzystanie z wypracowanych przeze mnie metod, które modyfikuję po zapoznaniu się z każdym nowym podopiecznym i jego Panem indywidualnie.

W zasadzie rzadko przyjmujemy psa pierwszy raz tylko po rezerwacji telefonicznej, czy w ostatniej chwili, chyba że z polecenia.
Możliwość zobaczenia i zapoznanie się z przyszłym gościem hotelowym pozwala nam przygotować się na jego przyjazd. Pies jest spokojniejszy gdy zna już miejsce i ludzi, którzy będą za niego odpowiedzialni.

Zdrowie

Wymagamy zabezpieczenia psa przeciw kleszczom i dostarczenia książeczki zdrowia.

Nasze suki są w dobrej kondycji zdrowotnej, przeprowadzamy kontrolne badania krwi, kału, moczu i USG. Stosujemy regularne odrobaczenie i zabezpieczenie przeciw kleszczom i innym pasożytom skórnym.

Większość naszych podopiecznych to stali klienci, którzy często wracają i znamy się już kilka lat. Znamy ich słabości i kondycję zdrowotną.

Tylko kilka razy zdarzyło się nam korzystać z porady weterynaryjnej. Nigdy nie był to nagły, ani poważny problem.
To raczej my obserwując wiele psów sugerujemy właścicielom konieczność wykonania badań czy kontaktu ze specjalistą.

Jeśli Państwa wyjazd wypada podczas leczenia psa podajemy leki, jeździmy lub samodzielnie wykonujemy zastrzyki, karmimy na życzenie, zmieniamy opatrunki. Nie przyjmujemy jednak psów obłożnie chorych czy z wyraźnymi zmianami skórnymi.

Od właścicieli nowych gości oczekujemy szczerego poinformowania nas o ewentualnych dolegliwościach czy przebytych chorobach psa. Jeżeli jest taka możliwość i zajdzie taka konieczność kontaktujemy się z lekarzem prowadzącym.

Współpracujemy z doskonałymi weterynarzami specjalizującymi się w chorobach psów. Możemy wezwać lekarza przez 24 h na dobę lub skorzystać z porady telefonicznej.

Bezpieczeństwo

Prosimy aby pies pozostawiany pod naszą opieką miał jakiś system identyfikacji – tatuaż, mikrochip lub identyfikator.
Do obroży przypinamy też identyfikator z naszym adresem.
To środki bezpieczeństwa, które jak dotąd nigdy nie okazały się konieczne, bo nigdy nie zaginął nam żaden pies.

Jeżeli psy nie dogadują się ze sobą to izolujemy je od siebie poprzez tymczasowe zamknięcie w komfortowych boksach lub pomieszczeniach w domu.

W hotelu bywa od kilku do kilkunastu psów jednocześnie. Mamy trzynaście oddzielnych miejsc hotelowych, niektóre z nich umożliwiają pobyt psów ras olbrzymich lub 2-3 mniejszych pupili z jednego domu.

W zależności od ilości podopiecznych, psami zajmuje się jedna lub trzy osoby jednocześnie.

Dysponujemy ogrodzonym terenem i kilkunastoma hektarami otwartej przestrzeni, udostępnionej nam do użytkowania.

Czystość

Staramy się aby psy załatwiały swoje potrzeby poza posesja na spacerach, na które są wyprowadzane trzy razy dziennie. Na terenach publicznych obowiązkowo sprzątamy po naszych pupilach. Prosimy też o to osoby przywożące do nas swoje psy. Teren ogrodzony jest sprzątany na bieżąco, kilka razy dziennie. Większość psów nie załatwia swoich potrzeb w domu, ogrodzie czy boksach, w których przebywa, gdy to się jednak zdarzy oczywiście natychmiast usuwamy wszelkie nieczystości, używając bio-degradowalnych środków, przeznaczonych do usuwania wszelkich pozostałości po odchodach psów.

Ze względów higienicznych prosimy o dostarczenie własnego legowiska i psich ręczników.
Stali bywalcy mają już u nas swoje turystyczne zestawy.
Jeśli pożyczamy psu legowisko lub ręczniki to są zawsze wyprane.

Psy po wycieczkach do lasu, nad rzekę czy po okolicznych zagłębieniach z wodą są raczej brudne. Proponujemy kąpiel przed powrotem do domu.
Zdarza się, że sami myjemy psa gdy wytarza się w czymś cuchnącym.

Gdy pobyt psa jest dłuższy niż tydzień czyścimy uszy, obcinamy pazury i pielęgnujemy sierść.

 

Co robimy, żeby Twój pies czuł się lepiej niż w domu?

Pies to zwierzę stadne, a rzadko ma możliwość dłuższego przebywania w towarzystwie przedstawicieli swojego gatunku. U nas może nadrobić zaległości. Nasze suki od wieku szczenięcego pełnią rolę dam do towarzystwa, a większość gości to łagodne labradory, golden retrievery , spaniele, wyżły, nowofundlandy lub inne przyjaźnie nastawione psy.

Druga sprawa to swobodny dostęp do terenu większego niż statystyczne mieszkanie oraz spacery na łonie natury. Tego właśnie potrzebuje pies. Węszenie świeżych tropów, kąpiel w rzece, spotkanie z jeżem, gryzienie patyków to zajęcia absorbujące na tyle żeby nie tęsknić za właścicielem.

Każdemu podopiecznemu poświęcamy sporo czasu podczas spacerów, pielęgnacji sierści czy zabawy.

Na życzenie trenujemy posłuszeństwo, zabieramy psy na wycieczki przy rowerze czy nad wodę.

Znamy mowę ciała zwierząt, zasady postępowania z psami i ku zdziwieniu właścicieli zazwyczaj nie mamy problemów z posłuszeństwem.
Większość psów spaceruje swobodnie bez smyczy.

Mamy stały rozkład dnia co wpływa uspokajająco na naszych podopiecznych.

Żywienie

Właściciele dostarczają nam zazwyczaj psa razem z karmą, którą pies je na co dzień. W przypadku psów, które karmione są gotowanym jedzeniem, prosimy o przygotowanie mrożonych porcji, ewentualnie możemy ugotować ryż lub makaron. Nie podejmujemy się przygotowania i obróbki mięsa. W naszych warunkach nie podajemy tez diety BARF. Jeżeli psu podczas pobytu zabraknie karmy, lub właściciel jej nie dostarczy, to dobieramy produkt o podobnym składzie z oferty firmy BOZITA, która jest dostępna do kupienia w hotelu.

Jesteśmy dystrybutorem całej oferty karm suchych i mokrych szwedzkiego producenta BOZITA: Bozita Naturals, Bozita Robur, Bozita Nordic by Nature.

Uwaga!

Prosimy o poinformowanie o wszelkich alergiach i ograniczeniach żywnościowych.

Oprócz karmy dostarczonej przez właściciela na spacerach podajemy smakołyki i jeśli pies nie może jeść ogólnie dostępnych produktów tego typu, należy dostarczyć coś w zamian.

Podczas pobytów w naszym domu psy mają zazwyczaj więcej ruchu, więc poprawia się ich figura.
Część psów przyjeżdża do nas specjalnie na „turnusy odchudzające”.

Zakwaterowanie psa

Do dyspozycji gości mamy dom z ogrodem, dwa budynki oraz wiaty dla psów. Zwierzętom pod naszą opieką przygotowaliśmy 13 miejsc, w tym trzy podwójne dla dużych psów, lub kilku mniejszych z jednego domu. Zakwaterowanie psa omawiamy z każdym właścicielem indywidualnie. Proponujemy miejsca w domu, w budynku lub w zadaszonych wiatach z ocieplonym miejscem do spania.

 

Spacery/ kontakt z innymi psami

Podczas spacerów w zasadzie nie spotykamy obcych psów. Mieszkamy w przepięknej okolicy dlatego z przyjemnością zabieramy naszych podopiecznych na minimum trzy spacery dziennie poza posesję. Często są to wycieczki nad wodę czy przy rowerze, jeśli oczywiście pies jest w odpowiedniej kondycji.

Do spacerów z psami wykorzystujemy też quad, co większość z naszych podopiecznych uwielbia.

Pielęgnacja

Jako hodowcy mamy specjalistyczny sprzęt i narzędzia pozwalające doprowadzić zaniedbaną sierść do dobrej kondycji.
Proponujemy kąpiel na zakończenie pobytu lub skrócenie sierści w okresie letnim.

Często pomagamy właścicielom szczeniąt pochodzących z naszej hodowli doprowadzić imponujące futro nowofundlanda do porządku.

Trening i szkolenie

Współpracujemy z profesjonalnymi instruktorami tresury, behawiorystą i lekarzami weterynarii.

Na życzenie trenujemy posłuszeństwo oraz wykonujemy ćwiczenia mające na celu poprawę kondycji psa: pływanie, kłus przy rowerze lub quadzie, a w okresie letnim ćwiczenia w basenie.

Facebook Psy u Ani